ceturtdiena, 2016. gada 28. aprīlis

Lietas, kas palielina tēriņus

Ir dažādi tēriņi, kas var palielināt mūsu izdevumus līdz pārlieku lielam līmenim. Mēs esam spējīgi tērēt tikai tik, cik mums ir pieejamo līdzekļu. Ja sākam tērēt vairāk, tad esam nokļuvuši parādos un tas jau ir pavisam kas cits. Katram cilvēkam ir jāspēj ierobežot savus tēriņus, lai spētu izveidot stabilu finansiālo stāvokli.

Tiklīdz mūsu tēriņi sāk iespaidot mūsu obligātos maksājumus, mums ir jāsāk satraukties. Ja nespējam samaksāt komunālos maksājumus, jo esam veikuši pārāk lielus pirkumus, izklaides ir bijušas pārāk plašas un dārgas vai esam ļāvušie citiem tēriņiem, mēs nokļūstam situācijā kur var tikt apdraudēts ne tikai mūsu dzīves komforts, bet arī citas jomas.

Tēriņus palielināt var neskaitāms daudzums dažādu iemeslu. Bet galvenais ir mūsu ieradumi. Mūsu ieradumi var likt pirkt lietas kuras mums nav īpaši nepieciešamas. Tie var likt darīt dažādas dārgas lietas un veikt citus izdevumus. Ja esam pieraduši pie kāda noteikta ieraduma, tad ir iespējas, ka tas var izaugt vēl dārgāks. Piemēram, ja jums patīk doties uz restorāniem, tad varat sākt apmeklēt arī dārgākus, jo tie varētu būt labāki, šādā veidā palielināsies jūsu tēriņi. Dažādas lietas var prasīt dažādas izmaksas, bet pierodot pie vienas lietas var rasties situācija to pacelt vēl augstākā līmenī un tas, parasti, maksā vairāk.

Protams, mūsu tēriņus var palielināt neskaitāms daudzums neparedzētu notikumu. Šādi tēriņi nav īpaši atkarīgi no mums un mūsu izvēles, jo tos nevaram paredzēt. Ja šādas lietas notiek atkārtoti, tad varam meklēt iespējas veidot iekrājumus, lai izvairītos no nepietiekamu finanšu situācijas.
Tēriņus var palielināt ļoti daudz kas, tas var būt jauns darbs kurš ir tālāk no jūsu dzīves vietas, bērniņa nākšana pasaulē, medicīniskas problēmas un citi līdzīgi notikumi. Protams arī valsts un pasaules finansiālais stāvoklis ietekmē mūsu tēriņus, bet šīs lietas mēs īpaši kontrolēt nevaram. Ja jūtam ka mūsu tēriņi ir kļuvuši pārlieku lieli, tad ir jāizvērtē to lietderība un nepieciešamība.