pirmdiena, 2016. gada 27. jūnijs

Debetkarte

Debetkarte ir viena no banku izsniegtajām norēķinu kartēm. Debetkartes ir ļoti izplatītas visā pasaulē, jo lielākā daļa cilvēku uz šīm kartēm saņem savas algas, pabalstus, pensijas un citus ienākumus. Tās ir, salīdzinoši, vienkāršas norēķinu kartes kurām ir savas priekšrocības un savi trūkumu, bet kopumā ir ļoti izdevīgs un drošs norēķinu veids.

Galvenā atšķirība starp debetkarti un kredītkarti ir tā, ka debetkartes īpašnieki var izmantot tikai tos līdzekļus kurus ir uz šīs kartes noguldījuši. Ja jums ienāk alga uz šīs kartes, tad varat izmantot tikai tik naudas, cik jūs esat saņēmuši. Kredītkartes īpašniekiem ir iespēja izmantot vairāk līdzekļu, jo ir noteikts kredīta limits. Tātad, ar kredītkarti ir iespējams aizņemties naudu, bet ar debetkarti jūs varat izmantot tikai to, kas jums ir.

Tas ir pozitīvi, bet dažās situācijās var būt nedaudz neērti. Pozitīvi, jo mēs nevaram iekulties parādos. Mēs tērējam savus līdzekļus, bez iespējas pārtērēt savu budžetu. Ja vēlamies saņemt kredītu, tad ir jāpiesakās kredītam. Kredītkartei, savukārt, mums ir iespēja aizrauties un iztērēt vairāk ka būtu vajadzīgs, līdz ar to, mēs varam radīt sev parādus. Šis ir arī tas, kas rada nedaudz neērtas situācijas, jo bieži vien, mums ir nepieciešams aizņemties, ar kredītkarti tas nav jādara atsevišķi, jo šis kredīts jau ir pieejams. Tomēr savu uzdevumu šī karte veic labi. Tā mūs, zināmā mērā, pasargā no pārsteidzīgas rīcības.

Debetkaršu īpašniekiem var rasties nelieli sarežģījumi ar tās lietošanu ārzemēs. Lai arī tehnoloģijas un banku darbība nepārtraukti attīstās, tomēr dodoties ceļojumā var rasties situācija, ka ar šo karti norēķināties nav iespējams. Tāpat, lai izņemtu skaidru naudu ārzemju bankomātos, var nākties maksāt, salīdzinoši, lielu komisijas maksu.