pirmdiena, 2016. gada 13. jūnijs

Nauda darbībā

Viens no veidiem, kā vairot savus iekrājumus, ir liekot Jūsu naudai strādāt, jeb laižot naudu darbībā. Atkarībā no brīvo līdzekļu apjoma un laika, ko varat iztikt bez tiem, pastāv vairākas naudas pavairošanas iespējas.

Populārākie no naudas investēšanas veidiem ar mērķi to nopelnīt ir:

  • Ieguldījumi banku vai citu iestāžu veidotajos ieguldījumu fondos,
  • Investīcijas uzņēmumos ar mērķi gūt daļu no tā peļņas,
  • Investēšana uzņēmuma akcijas ar mērķi piedalīties akciju tirgos un gūt peļņu no akciju cenu svārstībām.
  • Investēšana bināro opciju darījumos,
  • Naudas aizdevumi ar aizdevumu procentiem,
  • Investīcijas nekustamajos īpašumos, ar mērķi tos izīrēt vai pārdot pa augstāku cenu.

Laižot naudu darbībā, būtu jāņem vērā ne tikai iespējamais peļņas apjoms, bet arī dažādi riska faktori, kas vairākiem investīciju veidiem ievērojami atšķiras. Izvēloties riskantāku naudas vairošanas veidu pastāv iespēja gūt lielāku peļņu īsākā laika periodā, taču nepareiza lēmuma gadījumā, pastāv iespēja negūt peļņu vai to zaudēt.

Mazāk riskanti ieguldījumu veidi nodrošina stabilu vai vismaz garantētu peļņu, taču tās apmērs varētu būt mazāks un vēlamā peļņas apjoma gūšanai būs nepieciešams ilgāks laika periods. Par mazāk riskantiem investīciju veidiem varētu uzskatīt ieguldījumu fondus, investīcijas stabilos vai labi pelnošos uzņēmumos ar mērķi saņemt peļņas daļu vai dividendes, kā arī investīcijas nekustamajos īpašumos.

Arvien populārāka kļūst brīvo līdzekļu vairošana ar aizdevumu palīdzību, jo pateicoties interneta platformām, kas apvieno aizdevējus un potenciālos aizdevumu ņēmējus, par aizdevēju var kļūt ikviens. Lai kļūtu par aizdevēju nav nepieciešamas lielas investīcijas – var investēt sākot no 10 EUR.

Tāpat pastāv samazināta riska iespēja, jo aizdevējs var pats izvērtēt vai ir gatavs aizdot konkrētajai personai vai nē, turklāt gadījumā, ja tiek kavēta aizdevuma atmaksa, vai izveidojušās nopietnas parādsaistības, parāda atgūšanas procesu, kā arī visu lietvedību virza interneta platforma, kurā noformēts aizdevums, līdz ar to risks zaudēt naudu ir minimāls, taču peļņas gūšanas iespējas ir lielas, turklāt vienu un to pašu naudas summu īsā laika periodā iespējams apgrozīt vairāk kārt.