ceturtdiena, 2016. gada 9. jūnijs

Nauda mācībām

Laba izglītība ir viens no veiksmīgas nākotnes pamatakmeņiem. Kaut gan, lai iegūtu labu izglītību, ne vienmēr jāstudē maksas augstskolās vai Jāizvēlas dārgi interešu izglītības kursi, ilgstošas mācības vienalga prasa dažāda veida līdzekļus, to skaitā naudu.

Naudu mācībām iespējams iegūt dažādi, viens no variantiem ir to aizņemoties, izmantojot kādu no īpaši mācībām paredzētajiem aizdevumu piedāvājumiem. Populārākie no aizdevumiem mācībām ir studiju un studējošo kredīti. Lai gan to nosaukumi ir ļoti līdzīgi, aizdevumu izlietošanas mērķis atšķiras.

Studiju kredīts ir īpašs aizdevums, kas tiek piešķirts mācību maksas segšanai. Piešķirto studiju kredītu, aizdevējs pārskaita uz mācību iestādes bankas kontu. Kredīta atmaksa ir jāsāk tikai pēc studiju programmas beigšanas, līdz ar, to visu mācību laiku, par studiju maksu var nedomāt un veltīt visus spēkus mācībām.

Studējošo kredīta gadījumā, kredīts tiek piešķirts dzīvošanas izdevumu segšanai studiju laikā. Šo kredītu aizdevējs izmaksā katru mēnesi vai vairākas reizes gadā, atkarībā no vienošanās. Aizdevums varētu būt ļoti noderīgs budžeta vietu studentiem un tiem, kuriem nav iespēju vai vēlmes mācības savienot ar darbu. Par kredītā piešķirto naudu iespējams apmaksāt dzīvošanas un ēšanas izdevumus, kā arī iegadāties mācībām nepieciešamos palīglīdzekļus.
Naudu mācībām piešķir gan banku, gan nebanku aizdevumi, turklāt, nākot pretī jauniešiem, valsts ir izveidojusi īpašu atbalsta programmu, kuras ietvaros tiek piešķirti valsts sniegti galvojumi kredītu saņemšanai.

Ātrie kredīti ir risinājums negaidītiem tēriņiem

Ātrie kredīti ir iespēja risināt finansiālas situācijas, kas var skart ikvienu. Īstermiņa aizdevums ir paredzēts negaidītiem pirkumiem, piemēram, sadzīves tehnikas remontam, norēķinoties par neparedzētiem medicīniskajiem pakalpojumiem un citās situācijās. Svarīgi atcerēties, ka ātrie kredīti ir nepieciešami, lai segtu neparedzētus izdevumus līdz algas dienai, nevis lielu un spontānu pirkumu veikšanai.