ceturtdiena, 2016. gada 21. jūlijs

Labdarība - ko es varu darīt?

Ikdienas steigā mēs reti varam mierīgi apsēsties, un pārdomāt savu esošo finansiālo stāvokli, izvērtēt un saprast, ka dzīvojam labi. Mūsdienās pieticība ir ļoti reta īpašība, kas būtu sevī visiem jāattīsta. Saprotot šo tik, vienkāršo lietu, ka vienmēr jāsaglabā 49-51 princips – tas ir vienmēr jācenšas dot vairāk no sevis, kā saņemam. Tas attiecas uz visām dzīves sfērām – personīgajām, savstarpējām attiecībām, darbu, finansēm un galu galā arī uz labdarību. Pēdējā laikā dažādās akcijas pa televīzijā un ierastās ziedojumu kastītes lielveikalos mūs daļēji ir notrulinājušas un mēs piemirstam galveno labdarības mērķi, tas ir, ka ir cilvēki, kuriem nav paveicies, un pat ar maziem noziedotajiem līdzekļiem, kopā mēs varam radīt lielu iespaidu uz citu līdzcilvēku dzīvi, to, ka mums ir pieejami šie resursi un mēs tos varētu daudz labāk izmantot labdarībā, kā pērkot mums nevajadzīgas lietas, kas vienkārši krājas mums mājas vai tiek ātri izmestas.

Apzināšanās

Pirmā vissvarīgāk lieta, ar ko jāsāk, ir apzināšanās, vai mēs spējam ko palīdzēt, un lielākajā skaita gadījumā tā ir pozitīva. Vienmēr varam atrast kādu nelielu naudas summu, ko neiztērēt kādā nelietderīgā izklaidē vai kārumā, no kura arī varētu atteikties.

Ne tikai nauda?

Lai gan vieglākais un ātrākais veids, kā varam iesaistīties kādā, labdarības projektā ir-ziedojot naudu, bet pastāv arī citi varianti, kā palīdzēt. Otrs dārgākais resurss, ko varam veltīt labdarībai, ir mūsu laiks. Mums visiem piemīt unikāls iemaņu kopums, ko varam pielietot palīdzot un iesaistoties labdarības organizācijās. Mēs varam palīdzēt rūpēties par patversmes dzīvniekiem, palīdzēt ar transportu, sagādāt kaut kādus jums pieejamus resursus, kā, piemēram, skaidas, granulas utt.

Lokāli

Parasti ir ļoti liels labdarības organizāciju un akciju skaits un plašajā klāstā ir viegli apjukt. Parasti var sākt ar vietējām organizācijām, tas var būt vietējā reģionālā Sarkanā Krusta filiāle vai vietējā baznīca, tajā varēsi atrast visu nepieciešamo informāciju, kā tu vari iesaistīties un palīdzēt cilvēkiem savā apkaimē. Tādā veidā mēs daudz ātrāk varam redzēt atdevi no sava ieguldīta darba vai līdzekļiem.