pirmdiena, 2016. gada 25. jūlijs

Taupi naudu - iepērcies mērķtiecīgi

Iepirkšanas ir viena no lietām, no kuras izvairīties nespējam un nevaram, tā var sagādāt mūs, daudzpusīgas emocijas gan prieku par iegādātajām lietām gan sarūgtinājumu par sūri grūti pelnītās naudas iztērēšanu. Mūsu iepirkšanās paradumus ietekmē ļoti daudz dažādu kritēriju garastāvoklis, noskaņojums, dažādi marketinga triki, cilvēki ar ko iepērkamies reizē utt. Tā, kā visu mūsu naudas līdzekļi ir ierobežoti un nespēj realizēt visas mūsu vēlmes, jācenšas racionāli tos tērēt. Kā mērķtiecīgi iepirkties un ietaupīt naudu? Tālāk minēti tikai daži piemēri, pie kuriem pieturoties, var to paveikt veiksmīgāk.

Plāno

Kā jau jebkura lieta sākas ar ideju, tālāk jau izvērtējot visus plusus un mīnusus notiek, tiek pieņemts lēmums un ir ļoti būtiski skatīties uz kopainu, saprast savus ieņēmumus un izdevumus, saprast, cik ir brīvo līdzekļu, kurus drīkstam tērēt iepērkoties, paredzēt sev noteiktu budžetu, kura jāiekļaujas, un pie tā strikti pieturēties. Tādējādi plānojot savus pirkumus, varam izvairīties no lietu iegādes, kuru vajadzību varam apšaubīt, ietaupot savus līdzekļus.

Sezonālo preču iegāde

Ne velti latviešu tautas sakāmvārds vēsta „Ratus kaļ ziemā, bet ragavas vasarā”. Šī mazā dzīves gudrība var jums ietaupīt ievērojamus naudas resursus. Tādas sezonālās preces kā apģērbs (ziemas vai vasaras), sporta ekipējums, mašīnas riepas utt. ir visizdevīgāk iegādāties sezonas beigās vai vispār ārpus sezonas, tādējādi, nedaudz plānojot mūsu vajadzības uz priekšu, varam ietaupīt salīdzinoši daudz naudas uz akciju un izpārdošanu rēķina.

Labas kvalitātes elektronikas un sadzīves tehnikas iegāde

Lai gan pirmajā mirklī šķiet, ka pirkt labu un kvalitatīvu sadzīves tehniku nav prātīgi, jo tā parasti ir dārgāka, būtu rūpīgi jāizsver cenas un kvalitātes proporcija. Labas kvalitātes tehnika būs labs ieguldījums, kas prasīs mazāk papildus resursus nākotnē tā apkalpošanā un remonta. Vēl labākas kvalitātes tehnika parasti ir arī energoefektīvā ka, kas nozīmē arī to, ka papildus ietaupīsiet vēl uz notērētās elektroenerģijas rēķina. Tas ilgstošākā laika posmā var dot salīdzinoši lielu ietaupījumu.
Veido sarakstu?
Iepērkoties ļoti būtiski ir sagatavot vajadzīgo lietu sarakstu, un censties maksimāli pie tā pieturēties. Bez saraksta iepērkoties, cilvēkam ir daudz lielāka nosliece veikt spontānus pirkumus, ar garastāvokli vai fizisko stāvokli, piemēram, izsalkumu, saistītus pirkumus, kas bieži vien nav racionāli un izšķērdē mūsu resursus.

Mērķtiecīgi plānojot savas maltītes varam tajās iekļaut maksimāli daudz sezonai atbilstošus vietējos produktus, kas noteikti būs daudz lētāki sezonā un daudz labāki un veselīgāki.
Iepērcies internetā
Attīstoties modernajām tehnoloģijām, ir mainījies veids, kā mēs iepērkamies. Ir tik vienkārši iegādāties lietas lielajos iepirkšanas portālos, kā ebay.com, amazone.com utt. Tādos portālos bieži vien varam atrast izdevīgākus darījumus, jo interneta veikali ļoti daudz ietaupa uz fiziska veikala radītajām izmaksām tādām kā īre, darbaspēka izmaksas utt, tādējādi spēj piedāvāt preces un pakalpojumus pa krietni konkurētspējīgākām cenām. Bieži vien pērkot lietas, internetā ir iespēja iegādāties lietas pa taisno no ražotāja, tādējādi samazinot konkrētās lietas cenu, jo tiek izlaisti starpnieki, kuri katrā starpposmā paaugstina izstrādājuma cenu.

Mums visiem ir tieksme iegādāties labi zināmas zīmolu lietas, kuras mums daļēji „uzspiež” kā noteiktam sabiedrības, statusam piederīgas un absolūti nepieciešamas. Izvairoties no zīmolu apģērbu, pārtikas produktu, saimniecības preču iegādes, bet izvēloties labas kvalitātes alternatīvas mēs varam ievērojami samazināt savus izdevumus.