pirmdiena, 2016. gada 26. septembris

Pasaules labākie restorāni

Nosakot pasaules labākos restorānus, jāatceras, ka individuālās gaumes un garšas patika atšķiras. Vienotu restorānu spices sarakstu nav iespējams izveidot, taču ir cilvēki, kas novērtē piedzīvoto ceļojumos visā pasaulē. Tādējādi veidojies, piemēram, www.tripadvisor.com Travelers’s Choice (ceļotāju izvēle) sastādītais labāko restorānu saraksts. Saskaņā ar šo sarakstu pirmajā vietā gardēži visā pasaulē ierindo Martin Berasategui restorānu Lasartē, Spānijā - restorāns tiek saukts par kulinārās poēzijas citadeli. Kā nākamais tiek minēts Europea Monreālā, Kanādā ar radošu ēdienu prezentāciju. Trešā labākā restorāna godā nokļuvis Maison Lameloise Šaņjī, Francijā.

Ir arī citi avoti, kuri nominē labākos, piemēram, www.theworlds50best.com, nosaucot Osteria Francescana Modenā, Itālijā, par pasaules labāko restorānu. Šo titulu piešķīruši 1000 gardēži visā pasaulē, slavinot Massimo Boturas (Massimo Bottura) kluso paradīzi, kas Modenāslēpjas teju pagrīdē. Šefpavāra nebeidzamais radošums, prasmes un kaislība nosaka iestādes īpašo vietu sāncenšu vidū. Boturas radīto ietekmē māksla un mūzika, pārsvarā džezs, bet trīs ēdamzāles rotā augstvērtīgi modernās mākslas paraugi.

Arpège Parīzē, Francijā ir ilggadējs 50 labāko restorānu saraksta biedrs. Turklāt 2016. gadā tā šefpavārs Alens Pasārs (Alain Passard) ieguvis The Diners Club balvu par mūža ieguldījumu. Kāpēc šo balvu piešķir tieši TheDiners Club? Šīs kredītkartes vēsture aizsākusies tieši restorānā. Kad amerikāņu biznesmenis Frenks Maknamara (FrankMc Namara) nevarēja samaksāt par pusdienām, jo bija aizmirsis naudasmaku, viņam radās ideja par biedru kartēm. Tā jau pēc viena gada viņš varēja norēķināties ar karti, kas bija izgatavota no kartona un uz kuras greznojās uzraksts The Diners Club (pusdienotāju klubs).Arpègeēdienkartē galvenais uzsvars tiek likts uz dārzeņiem, kuri tiek audzēti trīs pašam restorānam piederošos dārzos 200 km rādiusā ap Parīzi. Viens no dārziem atrodas netālu no Sanmišelas, un visa produkcija tiek izaudzēta 100 % organiskā veidā, sešiem dārzniekiem darbojoties bez tehnikas un izmantojot tikai roku darbu.

Ir neskaitāmi veidi, kā noteikt labākos pasaules restorānus. Tie turpina pētīt un piedāvā gardēžiem informāciju par izmeklētu ēdienu. Tāds ir arī Mišelin (Michelin) katalogs - ceļvedis ar labākajām nakšņošanas un maltīšu vietām.