pirmdiena, 2016. gada 19. septembris

Vai kredīti ir izdevīgi tikai aizdevējiem?

Aizņemoties naudu mēs apzināmies ka nāksies šo naudu arī atmaksāt. Sadarbojoties ar aizdevēju ir iespējams gūt nepieciešamo un vēlamo rezultātu abām pusēm.
Kredītu izsniegšana ir bizness un tas nozīmē, ka aizdevēji darbojas tā, lai gūtu maksimāli lielu peļņu. Šie aizdevēji pelna uz mūsu aizdevumu procentu rēķina. Ja mēs aizņemamies noteiktu naudas summu, veicot atmaksu mēs maksājam ne tikai to summu kuru aizņēmāmies, bet arī procentus par šo aizdevumu. Šos procentus var uztvert kā samaksu par aizdevumu.

Aizņemoties lielāku naudas summu mēs varam rēķināties arī ar lielākiem procentu maksājumiem. Tajā pašā laikā, aizdevēji neuzliek mums par pienākumu pārmaksāt par aizdevumu dubultā. Šīs procentu likmes var būt ļoti dažādas, daudzās situācijās mums var šķist kā šīs likmes ir nesamērīgi augstas, bet neviens mūs nevar piespiest aizņemties. Vieni no populārākajiem kredītiem Latvijā ir ātrie kredīti. Ļoti daudzi uzskata ka šie kredīti ir nesamērīgi dārgi. Procentu likmes kas tiek piemērotas šiem aizdevējiem esot pārlieku lielas, taču realitātē, pie mums ir iespējams saņemt vienus no lētākajiem ātrajiem kredītiem Eiropā.

Kredītu izdevīgums aizdevējiem rodas tad, ja pietiekošs daudzums cilvēku ne tikai aizņemas un veiksmīgi atmaksā šos kredītus, bet arī aizņemas atkārtoti. Izdevīgums klientiem rodas no tā, ka mums ir iespēja aizņemties un risināt savas problēmas šādā veidā. Ļoti daudzās situācijās mums nav īpašu citu izvēles iespēju kā tikai aizņemties un šādos gadījumos ir jārēķinās ar attiecīgu samaksu par šo pakalpojumu. Cik šī samaksa ir liela jau ir cits jautājums un, bieži, tas ir tieši atkarīgs no katra individuālajām iespējām un finansiālā stāvokļa.

Aizņemoties kredītu internetā mēs varam iepirkties, maksāt rēķinus, doties ceļojumos vai pie ārstiem, cik vērtīga ir šī iespēja ir atkarīgs no katrs izvēles pamatotības. Protams, aizdevējs šādi pelna naudu un to var uzskatīt par izdevīgāku situāciju. Tajā pašā laikā mēs saņemam iespēju apmierināt savas vēlmes un vajadzības mums piemērotākajā laikā. Ja nebūtu iespējas aizņemties tad mums visiem nāktos veidot iekrājumus, pretējā gadījumā, nonākot pie situācijas kad ir nepieciešami līdzekļi kam neparedzētam mums nebūtu nekādu citu iespēju. Protams, pastāv iespēja aizņemties no kāda cita, bet tas ir tas pats kās kredīts, tikai var nenākties maksāt procentus. Negatīvā puse aizņemoties no draugiem ir tā ka ne vienmēr šie draugi varēs mums aizdot, bet aizdevējiem nauda ir vienmēr, jautājums ir vai jūs varat to paņemt.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru