piektdiena, 2017. gada 6. janvāris

Vai cilvēki arī aizņemas kredītus?

Daudziem var šķist ka bagātie cilvēki jau kredītus nemaz neņem. Kāpēc gan viņiem tas būtu vajadzīgs? Šiem cilvēkiem taču jau ir pietiekoši daudz naudas, lai uzņemties šādas saistības nemaz nebūtu nepieciešams.

Patiesība ir pavisam citāda. Arī bagātie cilvēki ņem kredītus, savā ziņā pat vairāk par parastajiem cilvēkiem. Šie cilvēki neaizņemas 100 eiro uz mēnesi, viņi aizņemas daudzus tūkstošu, pat vairāk. Ar bagātību ir tā, ka to ir diezgan viegli zaudēt, ja visu laiku tikai tērēt, agri vai vēlu, bet ienākumi vairs nespēs turēties līdzi izdevumiem. Savā ziņā, bagātie cilvēki aizņemas kredītus, lai paliktu bagāti.

Piemēram, visi esam dzirdējuši par milzīgajām villām ko pērk bagātie, šīs mājas var maksāt pat daudzus miljonus. Ja šādu villu nopirktu maksājot vienā lielā maksājumā, tad šī cilvēka bagātība saņemtu diezgan lielu triecienu. Atcerēsimies ka šādu ēku vēl vajadzēs uzturēt, nāksies maksāt nodokļus un visus pārējos rēķinus. Pasaulē nav tik daudz miljardieru kuri spētu šo visu maksāt no savas kabatas un turpināt būt miljardieri. Bet ne jau tikai miljardierus mēs uzskatām par bagātiem cilvēkiem, arī cilvēki kuri paši nemaz nevar atļauties šādus pirkumus veikt to dara.

Šie cilvēki ņem hipotekāros kredītus tieši tāpat kā mēs, visi pārējie. Šie cilvēki aizņemas daudz lielākas naudas summas ka mēs to spējam. Tas vien ka bankas kontā ir miljons nenozīmē ka viss ir iespējams. Daudz vienkāršāk kā visu apmaksāt pašiem ir paņemt kredītu un to pamazām apmaksāt pa daļām. Savā ziņā, varam teikt ka bagātu cilvēku attiecības ar kredītiem ir tieši tādas pašas kā jebkuram citam, atšķirība ir tikai kredītu apjomos. Tas ir kā kartē, tiek piemērots attiecīgs mērogs. Arī šeit ir tā pat, bagāto cilvēku kredīti ir lielāki un maksājumi ir lielāki, bet izvēles un iespējas ir ļoti līdzīgas kā visiem.

Atšķirība ir arī tāda, ka vidējais pasaules iedzīvotājs izvēlas aizņemties kad ir pietiekoša nepieciešamība, bet bagātie cilvēki var aizņemties daudz brīvāk.