ceturtdiena, 2017. gada 2. februāris

Naudas raksts

Pieejamās summas noteikšana pirms mājokļa remonta sākšanai ir ārkārtīgi svarīga. Ne tikai tas palīdzēs Jums noteikt pirkuma apjomu, bet tas neļaus Jums izveidot jebkādu finansiālu slogu nākotnē. Apsveriet šādus ierosinājumus, nosakot savu budžetu.

1. Esiet reāli:

Pārbaudiet savu bankas kontu un esiet godīgs pret sevi un partneri. Vai Jūs pat varat atļauties šo projektu? Jums ne tikai ir jāzina summa, kas Jums pieejama, bet arī ir jāvienojas ar visām iesaistītajām pusēm.

2. Nolīgstiet strādniekus:

Vai tie strādā pa stundām vai pēc pilnīgas projekta pabeigšanas, ir svarīgi uzzināt cenas no trim potenciālajiem strādniekiem, pirms tie sāk darbu. Pieprasot izklāstu, kas ietver detalizētu materiālu un darbaspēka sadalījumu, Jūs varēsiet labāk redzēt, ko katrs piedāvājums ietver.
3. Izpētiet produktu izmaksas:


Vai Jūs projektu izpildāt pats, vai do dara strādnieki, ir svarīgi salīdzināt materiālu un izejvielu cenas. Cenu noteikšana ļauj izveidot labāku budžetu.

4. Vajadzības pret vēlmēm:

Nosakiet, kādus materiālus Jūs varat atļauties, un iegādājieties tos, kas ietilpst Jūsu budžetā, nevis Jūsu sapņos.

5. Lūdziet profesionālu padomu:

Kad Jūs runājat ar savu baņķieri vai finanšu konsultantu, Jūs zināt savas robežas, un varat arī saņemt padomus par to, kā maksāšana pa daļām ietaupīs procentu likmes.

6. Apsveriet Jūsu nākotni:

Nolemjot, cik ilgi Jūs dzīvosiet vietā, ko Jūs atjaunojat, Jūs varēsiet noteikt veicamos ieguldījumus. Nav jēgas tērēt savus dzīves ietaupījumus par projektu, kas nav Jūsu sapņu māja. Jūs, iespējams, remontējat mājokli, lai to pārdotu, tādēļ Jums jāizveido ļoti zems budžets.

7. Izveidojiet rezervi:

Pat vislabākajiem plāniem ir neparedzami pielāgojumi, tāpēc ir prātīgi pievienot apmēram desmit procentus kopējai summai ārkārtas tēriņiem.

8. Pievērsiet uzmanību:

Precīzi uzskaitiet tēriņus projekta gaitā un cieši uzraugiet summas, ko tērējat. Nav jēgas sākt projektu bez plāna un nav prieka beigt to ar negatīvu atlikumu. Ieguldiet laiku sākumā, un Jūs saņemsiet rezultātus, ko vēlaties.

Budžeti ir izstiepti līdz kritiskajam punktam, un šī pieredze ir jauna daudziem jauniem cilvēkiem, kas varbūt tagad tikai veido savu mājokli un ģimeni. Ņemot vērā pašreizējo ekonomikas stāvokli un dzīves dārdzību, Jums ir jācenšas samazināt savas izmaksas, cik vien iespējams. Tas, protams, ietver nepieciešamību samazināt komunālos pakalpojumus, kas bieži vien var radīt lielākās ikmēneša izmaksas.