trešdiena, 2018. gada 8. augusts

Dzimšanas dienas piedāvājumi jubilāriem

Svētkos un dzimšanas dienā piešķir 100% atlaidi komisijas maksai.

Ātrais kredīts 425 EUR uz 30 dienām ar/bez 100% atlaides dzimšanas dienā, maksa 0 EUR dzimšanas dienā/37.40 EUR, likme 0% dzimšanas dienā/107.07%, GPL 0% dzimšanas dienā/179.00%, atmaksā 425 EUR – tik, cik paņēmi/462.40 EUR.

Kādas mēdz būt procentu likmes?

Tā kā šī procentu aprēķina formula ir ļoti sarežģīta, patērētāju kreditētāji izvēlas līgumos norādīt arī cita veida procentu likmes:

  • sadārdzinājumu mēnesī,
  • sadārdzinājumu gadā,
  • kopējo sadārdzinājumu,
  • procentu likmi no atlikuma gadā,
  • procentu likmi no atlikuma mēnesī,
  • procentu likmi no sākotnējās kredīta summas.

Tā kā katra no šīm procentu likmēm tiek rēķināta pēc atšķirīgas formulas, tās nav savstarpēji salīdzināmas!*

Pie SMScredit nav tik sarežģīti un Jūs visu redzat jau tagad!*

Pēc kuras procentu likmes salīdzināt kredītu piedāvājumus?

Tā kā katra kredīta devēja kompānija procentu likmes aprēķina un līgumos atspoguļo atšķirīgi, vienīgais objektīvais kritērijs, pēc kura salīdzināt piedāvājumus, ir GADA PROCENTU LIKME jeb GPL.

Šo likmi rēķina pēc īpašas formulas, kas noteikta Ministru kabineta izdotajos „Noteikumos par patērētāja kreditēšanas līgumu”.

GPL ļauj aprēķināt patieso cenu, kas tiek maksāta par aizdevuma lietošanu. Kredīta līgumā obligāti jānorāda gada procentu likme (GPL), kas aprēķināta pēc īpašās formulas – to nosaka likumdošana!

Ministru kabineta noteikumos norādītā gada procentu likmes (GPL) aprēķināšanas: k – aizdevumu skaits; k’ – atmaksas vai izmaksu maksājumu skaits; Ak – aizdevuma k summa; A’ k’ – atmaksas k’ summa; m – pēdējais aizdevums; m’ – pēdējais atmaksas vai izmaksu maksājums; tk – laika intervāls, kas izteikts gados un gada daļās, starp aizdevumu Nr.1 un tālāku aizdevumu no Nr.2 līdz Nr.m; tk’ – laika intervāls, kas izteikts gados un gada daļās, starp aizdevumu Nr.1 un atmaksas vai izmaksu maksājumu no Nr.1 līdz Nr.m’ ; i – gada procentu likme, kuru var aprēķināt (izmantojot algebru vai aproksimāciju, vai datorprogrammu), ja pārējie lielumi ir zināmi no kreditēšanas līguma vai citādi.

Patērētājam pašam nav jārēķina šī sarežģītā formula. Tirgotāja vai tā sadarbības partnera (finanšu (t.sk. līzinga) kompānijas vai bankas) pienākums ir nodrošināt gada procentu likmes (GPL) aprēķināšanu un uzrādīšanu, kā jau redzams zem video. Viss skaidri. Patērētāju tiesību aizsardzības centra pienākums ir pārbaudīt, vai tas tiek darīts vispār un vai tas tiek darīts pareizi.